Herkim Şirketler Grubunun bir üyesi olan FARBEN, 1972’de deri sanayisine finisaj kimyasalları üreterek faaliyetine başlamıştır. FARBEN, iyi eğitimli ve tecrübeli teknik servis ekibiyle birlikte 15.000 m2’yi bulan arazisinde 8000 m2’yi bulan fabrika alanıyla Tuzla Organize Sanayinde faaliyet göstermektedir.

Bugün FARBEN  deri, tekstil ve inşaat sanayilerinde yenilikçi üretim, standart ürün kalitesi, müşterilerimizin üretiminde oluşan problemleri çözen ve dünya moda ve trendlerine yönlendiren teknik servis ekibi ve hızlı lojistik politikasıyla yurtiçi ve yurtdışında geniş bir müşteri portföyüne sahiptir.

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ve üretimi yönlendiren Farben AR-GE departmanı, dünya standartlarıyla uyumlu ve çevre dostu kimyasallar geliştirmektedir.

Tuzla/İstanbul/Türkiye’deki fabrikamızda Polimer Emülsiyonları ve finisaj kimyasalları, Hindistan’ın Ahmedabad bölgesinde özel anlaşmalı fabrikalara    boya üretimi yaptırmaktayız.

FARBEN, ürün gruplarına göre yarattığı markaları ve her bir ürün grubu için uzmanlaşmış pazarlama ve teknik servis ekibiyle yurtiçi ve yurtdışında müşterilerine hizmet vermektedir.